wyregulowany rodzic - wyregulowane dziecko

Masz dość frustracji, jęków, krzyków – dziecka ale i Twoich? Chcesz pomóc sobie i jemu zrozumieć swoje zachowania?

Masz dość wyrzutów sumienia, że nie masz siły reagować inaczej? Chcesz mieć więcej cierpliwości i opanowania?

Może też masz już dość swojej bezsilności, kiedy dziecka zachowanie wytrąca cię z równowagi? Chciałbyś je lepiej zrozumieć i pomóc dziecku zachowywać się inaczej?

A może masz dość stresu i braku energii, a chcesz z dzieckiem iść przez życie radośnie?

Warsztat pozwoli Ci:

Zrozumieć, jak samoregulacja w stresie może pomóc Ci w wyzwaniach dnia codziennego i w odzyskaniu spokoju, równowagi i szczęścia?

Zrozumieć zachowanie Twoje i Twojego dziecka przez pryzmat stresu.

Zrozumieć działanie mózgu w stresie.

Nauczyć się rozpoznawać stresory i je redukować.

Tworzyć strategie regeneracji i odzyskiwania energii życiowej, żeby przechodzić przez życie z dzieckiem jako szczęśliwa i spokojna rodzina.

 

Już wkrótce w Pradze – zapraszam na intensywne, stacjonarne warsztaty 2-dniowe dla rodziców.

Zapisz się poprzez formularz, jeśli nie chcesz aby przegapić date startu:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Marta Lenarczyk, Herrova 25, 14800 Praga, Czechy, w celu otrzymania newslettera za pomocą e-maila, informacji o promocjach, nowościach, produktach blogowych i usługach własnych oraz innych polecanych osób, zgodnie z Polityką prywatności.Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć."

W pierwszym kwartale 2020 roku będę miała przyjemność poprowadzić kolejny 2-dniowy intensywny warsztat dla rodziców: wyregulowany rodzic - wyregulowane dziecko
Dla kogo?
 • Warsztat przeznaczony jest dla rodziców, dziadków, nauczycieli, dla wszystkich dorosłych w najbliższym otoczeniu dziecka… innymi słowy – dla każdego, kto chce zrozumieć wpływ stresu na dorosłego i na dzieci, oraz jak się to wszystko ma do energii, którą dysponujemy każdego dnia.
 • Dla tych osób, które chcą poznać, czym jest samoregulacja w stresie i jak może im pomóc w wyzwaniach dnia codziennego.
 • Oraz dla tych, którzy kórzy chcieliby spojrzeć na zachowanie swoje i dziecka, aby je lepiej rozumieć i lepiej się komunikować…lepiej żyć.
MODUŁ 1: Czym jest samoregulacja, jak może pomóc mnie i moim dzieciom? Dlaczego ja i moje dziecko tak się zachowujemy?
 • Samoregulacja a samokontrola;
 • Stres, stresory, ukryte stresory – co to jest? Czy stress moze być dobry?
 • Zarządzanie energia I stresem. Przyjrzymy się naszej wewnętrznej energii i jej przepływowi, utracie i regeneracji;
 • Jak funkcjonuje mózg mój I mojego dziecka?
 • Nie ma czegoś takiego jak ZŁE dziecko:  walka&ucieczka&zamrożenie; stany pobudzenia, złe zachowanie a zachowanie pod wpływem stresu, oznaki zachowania pod wpływem stresu, oznaki przeładowania stresem, kara a zachowania pod wpływem stresu.

MODUŁ 2: jak warto postepować w stresie? Jak rozpoznawać własny stres i bodźce?
 • Stworzymy mapę stresorów własnych i dziecka;

MODUŁ 3: Jak radzić sobie ze stresem, jak go redukować, jak regenerować się i pozyskiwać energię; gorące tematy: zrozumieć – nastolatka, screentime, depresja;
 • Jak redukowac stress – praca w grupach; różnorodność doświadczeń i reakcji na redukcję stresu;
 • Reagowanie I regeneracja – co to dokładnie znaczy i jak spojrzeć na to w kontekście samo-regulacji;
 • Gorące tematy do dyskusji:
  1. Jak rozumieć nastolatka, jego mózg I jego stres?
  2. Czy dziecko może być w depresji?
  3. Czy otyłość może być reakcja na stres?
  4. Offline balance – co zrobić aby częściej być w prwadziwej relacji z dzieckiem i nie zastępować jej najnowszymi technologiami. 

GOŚĆ SPECJALNY:

Gosia Horakova z OFFLINE BALANCE, więcej informacji tu: OFFLINE BALANCE.

Gdzie i kiedy się spotkamy?

Warsztaty odbędą się w pierwszym kwartale 2020 roku w malowniczej Pradze. Skorzystaj z formularza zapisu, aby być na bieżąco z informacjami o starcie warsztatów.

Obowiązują zgłoszenia mailowe.

Zastrzegam możliwość odwołania warsztatów ze względu na niską liczbę zgłoszeń.

Ile kosztuje uczestnictwo?

Koszt uczestnictwa w pierwszym kwartale 2020 roku tylko: 900 CZK za osobę za oba dni, informacje o płatnościach uczestnicy dostaną poprzez email. Taka cena się juz nie powtorzy :)!

Czy ten intesywny warsztat jest dla mnie?

To warsztat dla osób, które pragną lepszej samoregulacji dla siebie i dziecka, lepszego zarządzania sobą w stresie i regeneracji po stresie.

Ale jeśli masz wątpliwości napisz do mnie: hello@martalenarczyk.com

Prowadząca: Marta Lenarczyk

Jestem certyfikowanym coachem, promotorem metody Self-Reg (Self-Reg Champion) oraz promotorem i edukatorem uważności dla dzieci w szkołach i w rodzinie.

Pomagam mamom, dzieciom a tym samym całym rodzinom (szczególnie tym na emigracji) odnaleźć sie w wyzwaniach dnia codziennego, podczas wielu zmian, adaptacji do nowego. Pomagam odnależć uważność w życiu, lepiej reagować na stres i lepiej rozumieć własne oraz dzieci zachowania.

Pracuję wyjorzystując wiele metod i narzędzi, ciągle rozwijam się i szukam nowości, aby swoją pracą nieść jak najwięcej wsparcia.

Mówię językiem rodzica, pokazuję, że można pomóc swojemu dziecku, nie będąc psychologiem, pedagogiem,…. ale, co najważniejsze, kochającym człowiekiem, wyposażonym w uważność, samoregulacje i czułe, pełne ciekawości spojrzenie.

Dlaczego to robię? Przede wszystkim z pasji i chęci pomagania. Dodatkowo, jako mama rozumiem zarówno frustracje rodziców, a z drugiej strony – wyzwania jakie stoją przed Najmłodszymi.

Moje miejsce w świecie online właśnie się tworzy: martalenarczyk.com

 

 

Marta

Mój Gość Specjalny i konsultacje dla Rodziców: Gosia Horakova

Jestem psychologiem, trenerem, coachem oraz mamą, która pewnego dnia zorientowała się, że technika i świat wirtualny wchodzą naszej rodzinie na głowę. Postanowiłam zrobić z tym porządek. Dziś pomagam rodzicom odnaleźć równowagę offline, dopasowaną do ich potrzeb, stylu życia i wartości rodziny.

Promuję ideę offline balance, pomagam, edukuję, prowadzę warsztaty oraz konsultacje dla osób, które poszukują równowagi i chcą w swojej rodzinie stawiać granice między światem off i on-line. Wspieram rodziców, którzy chcą podarować swojej rodzinie czas dobrej jakości, bez telefonu i tabletu podczas wspólnych rozmów i posiłków. Pomagam przywrócić wartości, rodzinne rytuały i równowagę.

Wierzę, że rodzina jest mikroświatem, a my jako rodzice możemy przekazać naszym dzieciom wartości, postawy i umiejętności. Możemy nauczyć nasze dzieci zrównoważonego korzystania z technologii oraz równoważenia czasu spędzanego w świecie wirtualnym i rzeczywistym.

 Jako psycholog pracuję w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniach, specjalizuję się w psychologii pozytywnej, 

W wirtualnym świecie Gosię spotkacie tu: http://gosiahorakova.pl/ 

 

Gosia

Już teraz rezerwuj sobie miejsce na warsztacie!


Jeśli jeszcze nie masz pewności także zostaw swoje dane – skontaktuję sie z Tobą.

Do zobaczenia! Marta

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Marta Lenarczyk, Herrova 25, 14800 Praga, Czechy, w celu otrzymania newslettera za pomocą e-maila, informacji o promocjach, nowościach, produktach blogowych i usługach własnych oraz innych polecanych osób, zgodnie z Polityką prywatności.Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć."